T.C. İskenderun Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü
Bir Ayet

Biz, yakın bir azap ile sizi uyardık. O gün kişi önceden yaptıklarına bakacak ve inkârcı kişi: 'Keşke toprak olsaydım!' diyecektir. Nebe/40

Kur'an'da Ara

Konu:

Sayfa:

Bir Dua

Sana hamd ederiz ey Rabbimiz! ni'metinden müstağnî değiliz. Her dâim senin in'âm ve itâmına; yani bize ni'met verip yedirmene muhtacız. Bu taâm da veda' taâmımız olmayıp daha çok hayırlı ömürler ihsan ile, nankörlük edilmeyen, dâima şükür edilen ni'met ver ey Rabbimiz.

Bir Hadis

Babalarınıza iyilik edin ki, oğullarınız da size iyilik etsin.

Mekke-Medine Canlı Yayın
Esmâül Hüsnâ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Hava Durumu
HATAY
Hoş Geldiniz
Şehitlik Ziyareti
Haberlerİlçe Müftümüz Mehmet TAŞTAN İlçe mizde bulunan Şehitliği Ziyaret ederek Şehitlerimize dua etti
İskenderun bir ilki daha yaşadı.Anıt Meydanında, Dünya Kur'an-ı Kerim güzel okuma birincisi Harit Williams
tarafından kıldırılan teravih namazına halkımız büyük ilgi gösterdi.
İlçe Müftümüz Mehmet Taştan,Peygamber Efendimiz (S.A.V): Kim sevabını Allah'tan bekleyerek bu geceyi idrak ederse, geçmiş günahları af olur buyuruyor . Bizlerde bu ümitle yola çıktık" dedi.
Dünya Kur'an-ı Kerim güzel okuma birincisi Harit Williams, birçok Müslüman ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı Linkini tıklayın)
İFTAR YEMEĞİ


Müftülüğümüz tarafından İlçemizde görev yapan Din Görevlilerimize yönelik İftar Yemeği verildi.İlçemiz, Merkez Kaptan Paşa Camii’nin yanındaki alanda verilen iftara; İskenderun İlçe Kaymakamı Hacı Hasan ÖZYİĞİT, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri ve Suriyeli Mülteciler Koordinatörü Hasan BAŞİŞ, Hatay İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi DİNGİL,Antakya İlçe Müftüsü Necati ŞAFAK ve din görevlileri katıldı.Proğram yapılan konuşmaların ardından Dua ile son buldu.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayın)
İLÇEMİZ MÜFTÜLÜĞÜNDE YAZ KUR'AN KURSLARI BAŞLADI
22.06.2015 / 21.08.2015 tarihleri arasını kapsayan Yaz Döneminde tüm Cami ve Kur'an Kurslarımızda,uygun görülen Milli Eğitime bağlı okul ve yurtlarda Kur'an eğitimi yatılı kız ve erkek Kursları olarak hizmete girmiştir.
Erkeklere yönelik yatılı Yaz Kur'an Kursu Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lİsesinde,Bayanlara yönelik ise Hizmet Vakfı Öğrenci yurdunda 80'er öğrenci kapasiteli yurtlar yatılı olarak faaliyete devam etmektedir.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayın)

2015 YAZ KURSU SINAV SONUÇLARI
.
KUTLU DOĞUM PROĞRAMI
İSKENDERUN'DA MUHTEŞEM BİR KUTLU DOĞUM PROĞRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Kutlu Doğum İskenderun'da bir ilki gerçekleştirdi. İlk defa sahil anıtında yapılan proğram, binlerce kişinin katılımlarıyla büyük bir coşkuyla kutlandı.
Proğrama, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İlçe Müftülerimiz, İlçe Kaymakamlarımız, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Daire Amirleri, İskenderun İş Adamları ve Vatandaşlar katıldı.
İlçemizin önde gelen İş Adamlarından Recep ATAKAŞ'ın ana sponsorluğunda düzenlenen proğram, İstanbul Beyoğlu Kasımpaşa Büyük Piyale Paşa Camii İmam-Hatibi İshak DANIŞ Hocamızın o güzel tilavetiyle başladı. Daha sonra Ankara İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Görevlisi Fatih KOCA ve ekibinin ilk defa seslendirdiği ilahiler yer aldı.Ardından Samsun Eğitim Merkezi Müdürü Dr. İhsan ŞENOCAK tarafından ''Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı'' konulu konferans verdi.Hocamız konuşmalarıyla kalabalığa duygulu anlar yaşattı ve son olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İmam-Hatibi Mehmet BİLİR'in güzel tilavetiyle sona erdi.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
TEMEL ATMA TÖRENİİLÇEMİZDE YATILI ERKEK KUR'AN KURSU İNŞAATININ TEMELİ ATILDI.

Cem Ayakkabı Ltd. Ştd. tarafından Modernevler Mahallesinde yaptırılacak olan Cemil ve Nezahat Güler Camii ve Kur'an Kursu inşaatının temeli ilçe Müftüsü ve törene katılan davetliler tarafından çoşkulu bir törenle atıldı.
Temel atma törenine Hatay Mv. Orhan KARASAYAR, Belediye Başkanı Seyfi DİNGİL, İnşaatın yapımını üstlenen Hayır sahipleri Cem Yusuf GÜLER, İnşaata adını veren Annesi, Babası, İnşaatın arsasını bağışlayan İlçemizin önde gelen Eğitimcilerinden Turgut DELİVELİ ve aile fertleri iştirak etti.
Proğramın açılışında Ülkemizin tanınmış Hafızlarından İshak DANIŞ Hoca efendiden Güzel bir Kur'an Tilaveti dinlendi.
( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
KUTLU DOĞUMA DAVET

18 NİSAN CUMARTESİ SAAT 17:00 DE İSKENDERUN ANIT MEYDANINDA BULUŞALIM
Saat
Anket
Tanımlanmış Anket Bulunamadı.
Duyurular

Duyuru eklenmemiş.

E-Devlet
İstatistikler

Camii Sayısı

114

Kur'an Kursu Sayısı

40
K.Kursu Öğreticisi
47
Söz.K.Kursu Öğreticisi
3

İmam-Hatip Sayısı

115

Söz.İmam-Hatip Sayısı

22

Müezzin Kayyım

21

Söz.Müezzin Kayyım

1

İdari Personel

11
Toplam Kadr. Personel
184
Toplam Söz. Personel
26

Genel Toplam Personel

210