T.C. İskenderun Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü
Bir Ayet

Şüphesiz, Rabbimiz Allah'tır deyip, sonra dosdoğru yolda yürüyenlerin üzerine melekler iner. Onlara: Korkmayın, üzülmeyin, size vâdolunan cennetle sevinin! derler. Fussilet/30

Kur'an'da Ara

Konu:

Sayfa:

Bir Dua

Sana teslîm oldum ey Rabbim! Sana îmân etdim, sana tevekkül etdim ve sana yöneldim, inanmayanlara karşı, sana dayanarak mücâdele etdim ve neticede ancak seni hakem olarak kabul etdim, benim evvelki yapdıklarımı da, sonradan yapacaklarımı da, gizli yaptıklarımı da açık yapdıklarımı da mağfiret et.

Bir Hadis

Bir kul ki,Allâhü Teâlâ onun kalbinden beşere merhamet yaratmamıştır,haib ve hâsir olmuştur.

Mekke-Medine Canlı Yayın
Esmâül Hüsnâ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Hava Durumu
HATAY
Hoş Geldiniz
ARNAVUTLUK'TA İSKENDERUN CAMİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI

“Kardeş Şehir” projesi kapsamında İskenderun İlçe Müftülüğü öncülüğünde vatandaşlarımızın desteğiyle 300 bin dolara yapılan İşkodra İskenderun Camii’nin açılışı 22 Ağustos 2014 Cuma günü yapıldı.
Açılışa, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı temsilen Başkan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ, İlimizi temsilen İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU ve İskenderun İlçe Müftümüz Sayın Mehmet TAŞTAN, misafir il Müftüsü olarak da Kayseri İl Müftümüz Sayın Ali MARAŞLIGİL, Tiran Büyükelçimiz Hidayet BAYRAKTAR ve Arnavutluk Din Hizmetleri Müşavirimiz Şaban İŞLEK katıldı. Arnavutlukta ise; Arnavutluk Diyanet İşleri Başkan Vekili Buyar Spahiu, İşkodra Müftüsü Muhammed SYTARİ, Bölge valisi, Belediye başkanları ve büyük bir halk topluluğu katıldı.
Açılışta, İskenderun İlçe Müftümüz Mehmet TAŞTAN hocamızın okuduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından protokol konuşmalarına geçildi.
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ konuşmasına, “Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in ve Türkiyedeki Kardeşlerinizin Selamını iletiyorum.” diyerek başladı. Konuşmasında camilerin maddi ve manevi imarının önemi üzerinde durdu.
İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU ise konuşmasında, Arnavutluk ile olan tarihi bağlarımızdan ve kardeşliğimizden bahsetti.
İşkodra Müftüsü Muhammed SYTARİ de konuşmasında caminin yapılış aşamasını anlattı ve yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.
İşkodra Din Hizmetleri Müşaviri Şaban İŞLEK ise caminin mimari özellikleri hakkında bilgi verdi.
Protokol konuşmalarının ardından İşkodra İskenderun Camii’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrasında Cuma Namazı kılındı. Cuma hutbesini İşkodra Müftüsü okudu. Cuma namazını ise İskenderun İlçe Müftümüz Mehmet TAŞTAN kıldırdı.
YATILI ERKEK YAZ KUR'AN KURSU GAZİANTEP VE URFA GEZİSİ


İSKENDERUN'DA KUR'AN ZİYAFETİİskenderun tarihi bir gün yaşadı. İlçe Müftülüğü ve İskenderun Belediyesi iş birliğiyle İskenderun Anıt Meydanında Dünyaca ünlü Hafızlardan Güney Afrikalı Abdurrahman SADİEN ve İranlı Ahmed Ebul KASİMİ'nin kari olarak katıldığı ve İlçe Halkının yoğun ilgisiyle on binler bir araya geldi. Duygulu anların yaşandığı ve göz yaşlarının sel olduğu bir Kur'an Ziyafeti programında Adıyaman Ravza İlahi Gurubunun ilahileride Halkımıza unutulmayacak bir gün yaşamasına vesile oldu.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
İSKENDERUN MÜFTÜLÜĞÜ YAZ DÖNEMİ YATILI ERKEK YAZ KUR'AN KURSU AÇILDI


2014 Yılı Yaz Dönemi Erkek Yatılı Yaz Kur'an Kursu İlçemizde ilk defa faaliyete geçti. İlçemizde faaliyet gösteren Hizmet Vakfına ait bina İlçemiz Müftüsü Mehmet TAŞTAN tarafından Vakıf yekkililerince yapılan görüşmeler neticesinde ilçemizde uzun yıllardır ihtiyaç duyulan ama, bügüne kadar imkan olmadığı için faaliyete geçirilemeyen Yaz dönemi Yatılı Erkek Kur'an Kursu Projesi faaliyete geçirilme imkanı buldu. Yaklaşık 80 Öğrencinin Eğitim gördüğü kursta hiçbir üçret alınmasızın İlçemiz Müftülüğü Personelinin idaresinde ve öğreticiliğinde Halktan gelen yoğun taleple Eğitim Öğretim faaliyetleri devam etmektedir. Söz konusu kurstaki öğrencilerin yemek ihtiyacının iki öğünü Akdeniz mutfağınca kahvaltı ve diğer masrafları Türkiye Diyanet Vakfı İskenderun Şubesmizce karşılanmaktadır.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
PERSONELLE KARAYILAN PİKNİK ALANINDA TOPLANTI

Haziran ayının mutat toplantısı 16 Haziran 2014 tarihinde ilçemiz karayılan mah. piknik alanında İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU'nun katılımıyla tüm bay ve bayan personelimizle birlikte yemekli piknik havasında gerçekleştirildi. Yaklaşan Ramazan ayında yapılması planlanan çalışmalar gözden geçirildi. Yaz dönemi Kur'an kursu faaliyetleriyle ilgili olarak personele gerekli bilgiler verildi.
HAFIZLIK BÖLGE YARIŞMASI


2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle düzenlenen Hafızlık Bölge finalinde yedi ilin katılımıyla gerçekleşen yarışmada Körfez Camii Görevlimiz Mevlüt GÜNÜZ Bölge ikincisi olmuştur.
KUR'AN ZİYAFETİNE DAVET

22 TEMMUZ 2014 SALI GÜNÜ
YATSI NAMAZINDAN SONRA

YER: İSKENDERUN ANIT MEYDANI

OKUYUCULAR :
ABDURRAHMAN SADİEN (AFRİKA)
AHMET EBUL KASİMİ (İRAN)
Saat
Anket
Sitemizi Beğendiniz mi?

Oy vermek için üye olmanız gerekmektedir.
Duyurular
Sitemizde Üyelik sistemi Açıldı
 [04.08.2010 11:47:00]
Sitemiz Yayında
 [03.08.2009 19:43:00]
E-Devlet
İstatistikler

Camii Sayısı

146

Kur'an Kursu Sayısı

40
K.Kursu Öğreticisi
47
Söz.K.Kursu Öğreticisi
3

İmam-Hatip Sayısı

115

Söz.İmam-Hatip Sayısı

22

Müezzin Kayyım

21

Söz.Müezzin Kayyım

1

İdari Personel

11
Toplam Kadr. Personel
184
Toplam Söz. Personel
26

Genel Toplam Personel

210