T.C. İskenderun Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü
Bir Ayet

Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur. Ahzap/36

Kur'an'da Ara

Konu:

Sayfa:

Bir Dua

Yâ Allah! Sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni sen yarattın ve ben senin kulunum. Ve ben îman ve ubûdiyyetimde gücüm yettiği kadar senin ahd ü misâkın üzereyim.

Bir Hadis

Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir.

Mekke-Medine Canlı Yayın
Esmâül Hüsnâ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Hava Durumu
HATAY
Hoş Geldiniz
İSKENDERUN'DA KUR'AN ZİYAFETİİskenderun tarihi bir gün yaşadı. İlçe Müftülüğü ve İskenderun Belediyesi iş birliğiyle İskenderun Anıt Meydanında Dünyaca ünlü Hafızlardan Güney Afrikalı Abdurrahman SADİEN ve İranlı Ahmed Ebul KASİMİ'nin kari olarak katıldığı ve İlçe Halkının yoğun ilgisiyle on binler bir araya geldi. Duygulu anların yaşandığı ve göz yaşlarının sel olduğu bir Kur'an Ziyafeti programında Adıyaman Ravza İlahi Gurubunun ilahileride Halkımıza unutulmayacak bir gün yaşamasına vesile oldu.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
İSKENDERUN MÜFTÜLÜĞÜ YAZ DÖNEMİ YATILI ERKEK YAZ KUR'AN KURSU AÇILDI


2014 Yılı Yaz Dönemi Erkek Yatılı Yaz Kur'an Kursu İlçemizde ilk defa faaliyete geçti. İlçemizde faaliyet gösteren Hizmet Vakfına ait bina İlçemiz Müftüsü Mehmet TAŞTAN tarafından Vakıf yekkililerince yapılan görüşmeler neticesinde ilçemizde uzun yıllardır ihtiyaç duyulan ama, bügüne kadar imkan olmadığı için faaliyete geçirilemeyen Yaz dönemi Yatılı Erkek Kur'an Kursu Projesi faaliyete geçirilme imkanı buldu. Yaklaşık 80 Öğrencinin Eğitim gördüğü kursta hiçbir üçret alınmasızın İlçemiz Müftülüğü Personelinin idaresinde ve öğreticiliğinde Halktan gelen yoğun taleple Eğitim Öğretim faaliyetleri devam etmektedir. Söz konusu kurstaki öğrencilerin yemek ihtiyacının iki öğünü Akdeniz mutfağınca kahvaltı ve diğer masrafları Türkiye Diyanet Vakfı İskenderun Şubesmizce karşılanmaktadır.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
PERSONELLE KARAYILAN PİKNİK ALANINDA TOPLANTI

Haziran ayının mutat toplantısı 16 Haziran 2014 tarihinde ilçemiz karayılan mah. piknik alanında İl Müftümüz Sayın Hamdi KAVİLLİOĞLU'nun katılımıyla tüm bay ve bayan personelimizle birlikte yemekli piknik havasında gerçekleştirildi. Yaklaşan Ramazan ayında yapılması planlanan çalışmalar gözden geçirildi. Yaz dönemi Kur'an kursu faaliyetleriyle ilgili olarak personele gerekli bilgiler verildi.
HAFIZLIK BÖLGE YARIŞMASI


2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle düzenlenen Hafızlık Bölge finalinde yedi ilin katılımıyla gerçekleşen yarışmada Körfez Camii Görevlimiz Mevlüt GÜNÜZ Bölge ikincisi olmuştur.
KUR'AN ZİYAFETİNE DAVET

22 TEMMUZ 2014 SALI GÜNÜ
YATSI NAMAZINDAN SONRA

YER: İSKENDERUN ANIT MEYDANI

OKUYUCULAR :
ABDURRAHMAN SADİEN (AFRİKA)
AHMET EBUL KASİMİ (İRAN)
ÜÇ AYLAR MESAJI


“Üç Aylar “ olarak Müslümanlar arasında şöhret bulan, içinde Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerinin bulunduğu zaman dilimi, 30 Nisan Çarşamba günü Recep ayının girmesiyle başlamış olup, Şaban ayıyla devam edecek ve Ramazan ayının sonunda 27 Temmuz Pazar günü nihayete erecek, 28 Temmuzda da Müslümanlar Ramazan bayramını kutlayacaklardır.
Peygamberimiz “ Allah’ım Recep ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek kıl ve bizi Ramazana ulaştır. “ diye dua etmişlerdir. Recep ve Şaban ayları Kur’anı Kerimin Peygamberimize inmeye başladığı Ramazan ayına hazırlık aylarıdır. Recep ve Şaban aylarında Peygamberimiz farzların yanında, nafile ibadetlere daha çok zaman ayırırdı. Hele Ramazan ayında sahabenin deyimiyle “ Rahmet yüklü bulutlar gibi olurdu. İkram, İnfak ve diğer İslami değerlerin zirvesini yaşardı. Hele Ramazanın son on gününde uzlete çekilir, “ İtikâfa “ girerdi. Bu aylar Müslümanların peygamberimiz gibi ibadetlerini artırarak, yaşamlarında peygamberimizi örnek alacakları zamanlardır. Sabrın, güzel ahlakın, zekât ve sadaka ile infakın en yüce noktada yaşanması amaç olmalıdır.
Üç ayların ve hususen Ramazan-ı şerifin Müslümanlara ve tüm insanlara kalıcı güzellikler ve bol sevap ile örnek bir yaşantı kazandırmasını temenni ediyorum.

Mehmet TAŞTAN
İskenderun Müftüsü
KUTLU DOĞUM HAFTASI GRAND PLAZA

Saat
Anket
Sitemizi Beğendiniz mi?

Oy vermek için üye olmanız gerekmektedir.
Duyurular
Sitemizde Üyelik sistemi Açıldı
 [04.08.2010 11:47:00]
Sitemiz Yayında
 [03.08.2009 19:43:00]
E-Devlet
İstatistikler

Camii Sayısı

146

Kur'an Kursu Sayısı

40
K.Kursu Öğreticisi
47
Söz.K.Kursu Öğreticisi
3

İmam-Hatip Sayısı

115

Söz.İmam-Hatip Sayısı

22

Müezzin Kayyım

21

Söz.Müezzin Kayyım

1

İdari Personel

11
Toplam Kadr. Personel
184
Toplam Söz. Personel
26

Genel Toplam Personel

210