T.C. İskenderun Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü
Bir Ayet

Onlar öyle (fâsıklar) ki, kesin söz verdikten sonra sözlerinden dönerler. Allah'ın ziyaret edilip hal ve hatırının sorulmasını istediği kimseleri ziyaretten vazgeçerler ve yeryüzünde fitne ve fesat çıkarırlar. İşte onlar gerçekten zarara uğrayanlardır. Bakara/27

Kur'an'da Ara

Konu:

Sayfa:

Bir Dua

Ey Rabbim! Senden bildiğim ve bilmediğim hayrın hem çabuk, hem geç olanını istiyorum

Bir Hadis

Allah (CC) erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere lanet etsin.

Mekke-Medine Canlı Yayın
Esmâül Hüsnâ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Hava Durumu
HATAY
Hoş Geldiniz
İLÇEMİZ MÜFTÜLÜĞÜNDE YAZ KUR'AN KURSLARI BAŞLADI
22.06.2015 / 21.08.2015 tarihleri arasını kapsayan Yaz Döneminde tüm Cami ve Kur'an Kurslarımızda,uygun görülen Milli Eğitime bağlı okul ve yurtlarda Kur'an eğitimi yatılı kız ve erkek Kursları olarak hizmete girmiştir.
Erkeklere yönelik yatılı Yaz Kur'an Kursu Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lİsesinde,Bayanlara yönelik ise Hizmet Vakfı Öğrenci yurdunda 80'er öğrenci kapasiteli yurtlar yatılı olarak faaliyete devam etmektedir.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayın)

2015 YAZ KURSU SINAV SONUÇLARI
.
KUTLU DOĞUM PROĞRAMI
İSKENDERUN'DA MUHTEŞEM BİR KUTLU DOĞUM PROĞRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Kutlu Doğum İskenderun'da bir ilki gerçekleştirdi. İlk defa sahil anıtında yapılan proğram, binlerce kişinin katılımlarıyla büyük bir coşkuyla kutlandı.
Proğrama, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İlçe Müftülerimiz, İlçe Kaymakamlarımız, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Daire Amirleri, İskenderun İş Adamları ve Vatandaşlar katıldı.
İlçemizin önde gelen İş Adamlarından Recep ATAKAŞ'ın ana sponsorluğunda düzenlenen proğram, İstanbul Beyoğlu Kasımpaşa Büyük Piyale Paşa Camii İmam-Hatibi İshak DANIŞ Hocamızın o güzel tilavetiyle başladı. Daha sonra Ankara İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Görevlisi Fatih KOCA ve ekibinin ilk defa seslendirdiği ilahiler yer aldı.Ardından Samsun Eğitim Merkezi Müdürü Dr. İhsan ŞENOCAK tarafından ''Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı'' konulu konferans verdi.Hocamız konuşmalarıyla kalabalığa duygulu anlar yaşattı ve son olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İmam-Hatibi Mehmet BİLİR'in güzel tilavetiyle sona erdi.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
TEMEL ATMA TÖRENİİLÇEMİZDE YATILI ERKEK KUR'AN KURSU İNŞAATININ TEMELİ ATILDI.

Cem Ayakkabı Ltd. Ştd. tarafından Modernevler Mahallesinde yaptırılacak olan Cemil ve Nezahat Güler Camii ve Kur'an Kursu inşaatının temeli ilçe Müftüsü ve törene katılan davetliler tarafından çoşkulu bir törenle atıldı.
Temel atma törenine Hatay Mv. Orhan KARASAYAR, Belediye Başkanı Seyfi DİNGİL, İnşaatın yapımını üstlenen Hayır sahipleri Cem Yusuf GÜLER, İnşaata adını veren Annesi, Babası, İnşaatın arsasını bağışlayan İlçemizin önde gelen Eğitimcilerinden Turgut DELİVELİ ve aile fertleri iştirak etti.
Proğramın açılışında Ülkemizin tanınmış Hafızlarından İshak DANIŞ Hoca efendiden Güzel bir Kur'an Tilaveti dinlendi.
( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
KUTLU DOĞUMA DAVET

18 NİSAN CUMARTESİ SAAT 17:00 DE İSKENDERUN ANIT MEYDANINDA BULUŞALIM
ADLİYEDE KONFERANS


İlçe Müftümüz Mehmet TAŞTAN İskenderun Adliye Sarayında 14.01.2015 tarihinde Denetimli Serbestlikten yararlanan Vatandaşlara konferens verdi. Konferansın açılışında Körfez Camii İmam-Hatibi Turgut KARAOĞULLARI'nın açılış Kur'anı Kerimiyle başlayan programa yetkililer ve denetimli serbestlikten yararlananların yogun katılımıyla konferans tamamlandı.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
MERKEZ KAPTANPAŞA CAMİİNDE HADİS DERSİ
İlçe Müftümüz Menmet TAŞTAN tarafından Kaptanpaşa Merkez camiinde her hafta Çarşamba günü öğle namazından önce hadis dersi yapılmaktadır.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
Saat
Anket
Tanımlanmış Anket Bulunamadı.
Duyurular

Duyuru eklenmemiş.

E-Devlet
İstatistikler

Camii Sayısı

114

Kur'an Kursu Sayısı

40
K.Kursu Öğreticisi
47
Söz.K.Kursu Öğreticisi
3

İmam-Hatip Sayısı

115

Söz.İmam-Hatip Sayısı

22

Müezzin Kayyım

21

Söz.Müezzin Kayyım

1

İdari Personel

11
Toplam Kadr. Personel
184
Toplam Söz. Personel
26

Genel Toplam Personel

210