T.C. İskenderun Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü
Bir Ayet

Ey insan! Şüphe yok ki sen Rabbine karşı çaba üstüne çaba göstermektesin sonunda O'na varacaksın. İnşikak/7

Kur'an'da Ara

Konu:

Sayfa:

Bir Dua

Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum.

Bir Hadis

Cennet, onun ayakları altındadır.

Mekke-Medine Canlı Yayın
Esmâül Hüsnâ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Hava Durumu
HATAY
Hoş Geldiniz
KUTLU DOĞUM PROĞRAMIİSKENDERUN'DA MUHTEŞEM BİR KUTLU DOĞUM PROĞRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Kutlu Doğum İskenderun'da bir ilki gerçekleştirdi. İlk defa sahil anıtında yapılan proğram, binlerce kişinin katılımlarıyla büyük bir coşkuyla kutlandı.
Proğrama, İl Müftümüz Hamdi KAVİLLİOĞLU, İlçe Müftülerimiz, İlçe Kaymakamlarımız, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Daire Amirleri, İskenderun İş Adamları ve Vatandaşlar katıldı.
İlçemizin önde gelen İş Adamlarından Recep ATAKAŞ'ın ana sponsorluğunda düzenlenen proğram, İstanbul Beyoğlu Kasımpaşa Büyük Piyale Paşa Camii İmam-Hatibi İshak DANIŞ Hocamızın o güzel tilavetiyle başladı. Daha sonra Ankara İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Görevlisi Fatih KOCA ve ekibinin ilk defa seslendirdiği ilahiler yer aldı.Ardından Samsun Eğitim Merkezi Müdürü Dr. İhsan ŞENOCAK tarafından ''Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı'' konulu konferans verdi.Hocamız konuşmalarıyla kalabalığa duygulu anlar yaşattı ve son olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İmam-Hatibi Mehmet BİLİR'in güzel tilavetiyle sona erdi.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
TEMEL ATMA TÖRENİİLÇEMİZDE YATILI ERKEK KUR'AN KURSU İNŞAATININ TEMELİ ATILDI.

Cem Ayakkabı Ltd. Ştd. tarafından Modernevler Mahallesinde yaptırılacak olan Cemil ve Nezahat Güler Camii ve Kur'an Kursu inşaatının temeli ilçe Müftüsü ve törene katılan davetliler tarafından çoşkulu bir törenle atıldı.
Temel atma törenine Hatay Mv. Orhan KARASAYAR, Belediye Başkanı Seyfi DİNGİL, İnşaatın yapımını üstlenen Hayır sahipleri Cem Yusuf GÜLER, İnşaata adını veren Annesi, Babası, İnşaatın arsasını bağışlayan İlçemizin önde gelen Eğitimcilerinden Turgut DELİVELİ ve aile fertleri iştirak etti.
Proğramın açılışında Ülkemizin tanınmış Hafızlarından İshak DANIŞ Hoca efendiden Güzel bir Kur'an Tilaveti dinlendi.
( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
KUTLU DOĞUMA DAVET

18 NİSAN CUMARTESİ SAAT 17:00 DE İSKENDERUN ANIT MEYDANINDA BULUŞALIM
ADLİYEDE KONFERANS


İlçe Müftümüz Mehmet TAŞTAN İskenderun Adliye Sarayında 14.01.2015 tarihinde Denetimli Serbestlikten yararlanan Vatandaşlara konferens verdi. Konferansın açılışında Körfez Camii İmam-Hatibi Turgut KARAOĞULLARI'nın açılış Kur'anı Kerimiyle başlayan programa yetkililer ve denetimli serbestlikten yararlananların yogun katılımıyla konferans tamamlandı.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
MERKEZ KAPTANPAŞA CAMİİNDE HADİS DERSİ
İlçe Müftümüz Menmet TAŞTAN tarafından Kaptanpaşa Merkez camiinde her hafta Çarşamba günü öğle namazından önce hadis dersi yapılmaktadır.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ YAPILIYOR7 hafta sürecek Hizmet içi eğitim semineri başladı .

İskenderun İlçe Müftülüğüne bağlı 13 İmam-Hatip ve 2 Müezzin-Kayyım 7 haftalık hizmet içi eğitim seminerine alındı. Yaygın din eğitimi kapsamında hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve Kur’an-ı Kerim okuma ve ezber düzeylerini geliştirmek için düzenlenen kursun öğreticiliğini İskenderun Müftüsü Mehmet TAŞTAN, Müftülük Vaizi Mehmet ALTUNAL ve Kaptanpaşa Camii Görevlisi Hamit AÇIKGÖZ yapmaktadır. İlçe Müftümüzün yaptığı açıklamada görevlilerimize 7 haftalık süre zarfın da Kur’an-Kerimi güzel okuma ve tecvit kuralları ile ezberlerin geliştirilmesi ve çoğaltılması ve metotları üzerinde çalışacağız. Görevlilerimize başarılar diliyor, kursumuzdan yeteri kadar istifade edebilmemizi temenni ediyor, Allah’ü Teâlâ’dan kolaylıklar ihsan etmesini niyaz ediyorum” dedi.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
KEMAL SEHER ÖZKAN KUR'AN KURSU HAFIZLIK TAÇ GİYME MERASİMİ


İskenderun Kemal Seher Özkan Kız Kur’an Kursu öğrencilerinden hafızlığını tamamlayan 16 öğrenci için taç giyme merasimi düzenlendi.16 Ekim 2014 Perşembe günü Mustafa Kemal Üniversitesi Yazıcı Konservatuarı Salonunda gerçekleştirilen programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin ALBAYRAK, İl Müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLU, İskenderun Kaymakamı H. Hasan ÖZYİĞİT, İskenderun Belediye Başkan Vekili Ergün GÖZÜKÜÇÜK, İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet Taştan, Defne İlçe Müftüsü Necati GÜNDOĞDU, Belen İlçe Müftüsü Adem CANKURT, Ssyal Hizmetler İlçe Müdürü Yılmaz BALABAN, Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan URHAN, İstanbul Eyüp Sultan Camii İmam-Hatibi Metin ÇAKAR, Hayırsever işadamları, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.Program, İstanbul Eyüp Sultan Camii İmam-Hatibi Metin ÇAKAR’ın Kur’an tilavetiyle başladı. İlçe Müftüsü Mehmet TAŞTAN ve İl Müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLUNUN Konuşmaların ardından Kur’an Kursu öğrencileri tarafından sema ve mehteran gösterisi yapıldı. Hafız öğrencilere Hediyeler verilmesinin ve Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin ALBAYRAK’ın öğrencilere Hafızlık Belgelerini takdiminden sonra program sona erdi.

( Fotoğrafların Devamı için alttaki Devamı linkini tıklayınız. )
Saat
Anket
Tanımlanmış Anket Bulunamadı.
Duyurular

Duyuru eklenmemiş.

E-Devlet
İstatistikler

Camii Sayısı

114

Kur'an Kursu Sayısı

40
K.Kursu Öğreticisi
47
Söz.K.Kursu Öğreticisi
3

İmam-Hatip Sayısı

115

Söz.İmam-Hatip Sayısı

22

Müezzin Kayyım

21

Söz.Müezzin Kayyım

1

İdari Personel

11
Toplam Kadr. Personel
184
Toplam Söz. Personel
26

Genel Toplam Personel

210