T.C. İskenderun Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü
Bir Ayet

Kendi kendilerine, Allah'ın, gökleri, yeri ve ikisinin arasında bulunanları ancak hak olarak ve muayyen bir süre için yarattığını hiç düşünmediler mi? İnsanların birçoğu, Rablerine kavuşmayı gerçekten inkâr, etmektedirler. Rum/8

Kur'an'da Ara

Konu:

Sayfa:

Bir Dua

Başka bir ilâh yok, ancak Allah var. O'nun şerîki yoktur. Mülk O'nundur, hamd de O'nundur. O her şeye kaadirdir. Allah'ım, Senin verdiğine engel olacak da yoktur, vermediğini verecek de yoktur. Ve servet sahibi olanlara servetleri sana karşı bir menfaat veremez.

Bir Hadis

Biat etmeyerek ölen kimse cahiliyet zamanında ölmüş gibi olur. Müslimin diğer bir rivayetinde; Cemaatten ayrılarak ölen kimse cahiliyet zamanında ölmüş gibi olur.

Mekke-Medine Canlı Yayın
Esmâül Hüsnâ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Hava Durumu
HATAY
2012 HAFIZLIK TAÇ GİYME MERASİMİ YAPILDI
.
İskenderun ilçe Müftülüğüne bağlı Kemal-Seher ÖZKAN Kız Kur'an Kursunda eğitimlerini tamamlayarak ve hafızlık belgesi alan öğrenciler için taç giyme töreni düzenlendi.
M.K.Üniversitesi Konservatuvar salonunda yapılan proğrama Diyanet İşleri Başkanlığını temsilen Yaygın Din Eğitimi daire başkanı Sn. Belgin AYDIN, Hatay il müftüsü Mustafa SİNANOĞLU, İlçe müftüleri, daire müdürleri ve geniş bir halk kitlesi katıldı.
Hafızlık taç giyme töreninde konuşan İskenderun müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLU” Hira mağarasında doğan Kur’an güneşi Medine-i Münevvereye, oradanda bütün Dünyaya dağılmıştır. Mü’minler vasıtası ile gönüllerde, hafızlar vasıtası ile de dillerde Kur’an muhafaza edilmiştir” dedi.
Müftü KAVİLLİOĞLU ”hafızlığın önemine işaret ederek, “Hafızlık için gayret edip çalışmak hem bir ibadettir hem de Allah katında ecir ve sevabı yüksek bir ameldir. Kur'an hafızlığının faziletlerini saymakla bitirmemiz mümkün değildir. Zira Kur’an-ı Kerim, Hak ile batılı ayırt eden bir söz ve Allah’ın sımsıkı sarılmamızı emrettiği sağlam ipidir. O, Allah’ın kelamı, Hz. Muhammed Mustafa (sav) ın mucizesidir. Ona tutunan doğru yolu bulmuş, Ondan sapan da Allah’ın lütuf kapısından kovulmuştur. O sebeple, kâmil bir hafız olmak için ne kadar çok meşgul olunursa, maddi ve manevi o kadar çok fayda elde edilir. Bu manada hafızlık eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin ailelerini, üzerlerinde büyük emeği olan hocalarını kurslarımızı maddi-manevi yardımları ile destekleyen hayırseverleri ve bu programa teşrif eden bütün katılımcıları tebrik ediyorum” dedi.
Müftü KAVİLLİOĞLU “Kur’an kursları hakkında da: ilçemizde 40 tane kursumuzda 58 sınıfta eğitim verilmektedir.2 kursumuz yatılıdır. Yatılı kursumuzun birinde 61 kızımız, diğerinde de 14 oğlumuz hafızlığa çalışmaktadır. Bu yıl 8 kızımız ve 4 oğlumuz mezun oldu ve % 100 başarıyı sağladık. Önümüzdeki yıl ise 23 kızımız ve 4 oğlumuz olmak üzere toplam 27 öğrencimiz imtihana gireceklerdir. Temennimiz bu sayının giderek artmasıdır” diyerek sözlerini bitirdi.
Kur'an-ı Kerim ziyafeti sunan hafızlar taçlarını giydikten sonra Hafızların anne ve babaları da sahneye çağrıldı. merasimde hafızlar gözyaşları içinde anne ve babalarının ellerini öptüler ve sevinçlerini aileleri ile paylaştılar.

Öğrencilerimizi, İskenderun müftülüğü birer adet tablet bilgisayarla ödüllendirdi. Ayrıca ilçemizde görev yapan imamlar öğrencilerimize altın hediye ettiler. Hayır severler tarafından çeşitli hediyeler verildi.
HAFIZ OLAN KIZLARIMIZ:
1- Kübra ŞUMRAOĞLU
1- Ayşenur YAMAN
3- Tuba ÇELİK
4- Tuba SERTEL
5- Leyla DAL
6- Latife BİÇER
7- Fatma Zehra ÇETİN
8- Zeynep SERTEL

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Lütfen Üye olun ya da Üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Saat
Anket
Sitemizi Beğendiniz mi?

Oy vermek için üye olmanız gerekmektedir.
Duyurular
Sitemizde Üyelik sistemi Açıldı
 [04.08.2010 11:47:00]
Sitemiz Yayında
 [03.08.2009 19:43:00]
E-Devlet
İstatistikler

Camii Sayısı

146

Kur'an Kursu Sayısı

40
K.Kursu Öğreticisi
47
Söz.K.Kursu Öğreticisi
3

İmam-Hatip Sayısı

115

Söz.İmam-Hatip Sayısı

22

Müezzin Kayyım

21

Söz.Müezzin Kayyım

1

İdari Personel

11
Toplam Kadr. Personel
184
Toplam Söz. Personel
26

Genel Toplam Personel

210